minipivovar.cz

Hledaný text:

Vyhledat

Výsledky vyhledávání pro text dotnetportal.cz:

dotNETportal.cz - největší český oficiální web o programováníKromě ukázek v .NET jsou zde i ukázky ve VisualBasic. (dotnetportal.cz)
Programování Windows ServicesServices (služby) jsou jedním ze základních stavebních kamenů programování pro systémy Windows. V článku se budu věnovat jak obecným principům a doporučením, tak konkrétním implementačním postupům (dotnetportal.cz)
Úvod do Windows Presentation Foundation (WPF)Úvod do Windows Presentation Foundation. Co to vlastně je Windows Presentation Foundation? Jaké má výhody oproti starší technologii Windows Forms? Co je to jazyk XAML? (dotnetportal.cz)
Jak na dlouhotrvající úlohyObčas potřebujeme ve webových aplikacích provádět dlouhotrvající úlohy, které se nevejdou do jednoho HTTP požadavku. V tomto článku si ukážeme jeden z možných přístupů k řešení tohoto problému (dotnetportal.cz)
Návrh uživatelského rozhraní v desktopových aplikacíchDoporučené postupy a běžné praktiky při vytváření uživatelského rozhraní desktopových aplikací převážně ve Windows Forms (dotnetportal.cz)
Začínáme s jQueryjQuery je dnes de facto standardem a ať už se nám to líbí nebo ne, nachází použití ve většině moderních webových aplikací. V tomto dílu si popíšeme základy práce s jQuery pro ty, kteří jej ještě nikdy neviděli (dotnetportal.cz)
DbEntities() Nevolejte new DbEntities() na tisíci místech (dotnetportal.cz)
Odstranění více položek ze seznamuImplementace funkce RemoveIf má jeden problém. Tento problém se týká výkonnosti u větších seznamů (dotnetportal.cz)
IFRAME a automatická výškaJeden náš zákazník má web na objednávání vstupenek do divadel a nedávno potřeboval udělat affiliate program, tedy že někdo si na svůj web dá tlačítko “koupit vstupenky na tuhle show na tento den”, a pokud ho někdo použije, tak majitel toho webu dostane nějakou provizi (dotnetportal.cz)
Jak na dlouhotrvající úlohyObčas potřebujeme ve webových aplikacích provádět dlouhotrvající úlohy, které se nevejdou do jednoho HTTP požadavku. V tomto článku si ukážeme jeden z možných přístupů k řešení tohoto problému (dotnetportal.cz)
Komponenta pro zadávání data a časuJak s využitím komponenty CalendarExtender z knihovny AjaxControlToolkit napsat komponentu pro snadné zadávání data, která podporuje validaci a datové zdroje (dotnetportal.cz)
Jak je to s cestami a adresamiV tomto díle našeho seriálu se podíváme na adresy a cesty v ASP.NET aplikacích. Řekneme si, jak zjistit absolutní URL aplikace, i cestu ve filesystému k jejím souborům (dotnetportal.cz)
Vlastní konfigurační sekce v .NETNedávno byl na dotNETportalu dotaz týkající se konfigurace a kromě Settings File byli zmíněné i vlastní konfigurační sekce (Configuration Sections). Přestože jsem je za ta léta použil již hodně krát, uvědomil jsem si, že jsem o nich ještě nepsal. Nyní se to pokusím napravit. (dotnetportal.cz)
Vlastní konfigurační sekce v .NETPár příkladů konfiguračních sekcí z praxe (detaily lze dohledat například v dokumentaci na MSDN). (dotnetportal.cz)
Odesílání emailových zpráv na základě šablonyPro odesílání emailové zprávy v .NETu slouží namespace System.Net.Mail a resp. hlavně jeho třídy MailMessage a SmtpClient. Obecný postup je, že pomoci třídy MailMessage nejprve vytvoříme vlastní zprávu a tu následně odešleme pomoci třídy SmtpClient. (dotnetportal.cz)
Nastavení hlaviček pro download souboru v HTTP handleruPokud ve webové aplikaci řešíme stahování souborů přes HTTP handler, je nutné kromě vlastních dat v responce body v odpovědi správně nastavit HTTP hlavičky Content-Disposition a Content-Type. Tyto hlavičky popisují formát a účel odesílaných dat, aby browser uživateli korektně nabídl soubor ke stažení nebo k otevření. Podíváme se na to jak správně vytvářet obsah těchto hlaviček. (dotnetportal.cz)
Spouštení programu v .NET pod jiným uživatelem (RunAs)Potřebovali jste někdy volat z vaší aplikace jiný program, ale s nutností spuštění pod právy jiného uživatele (tj. jako RunAs). Já ano. Pro řešení tohoto problému jsem vytvořil třídu ProcessUtil. (dotnetportal.cz)
Příklad použití operátoru GROUP BYUkázka použití operátoru GROUP BY. (dotnetportal.cz)
C# Internals – Method OverloadingMethod overloading, nebo-li přetěžování metod, jak se toto spojení překládá do češtiny je v .NET frameworku už od samého začátku. Přetěžování metod povoluje více metodám v rámci jednoho typu mít stejné pojmenování, pokud se jinak jejich signatura liší. Která metoda se za běhu vybere, záleží na overload resolution, což je systém vybírající nejvhodnější přetížení na základě předdefinovaných pravidel. (dotnetportal.cz)
Visual Studio – Auto HistoryVisual Studio, které se snaží vyplnit prostor mezi současnou verzí Vašeho zdrojového kódu a verzí v repozitáři. Stalo se Vám někdy, že jste napsali kus kódu, dostali se do slepé uličky a chtěli se vrátit na původní cestu? Pak možná najdete uplatnění v tomto nástroji. (dotnetportal.cz)
Metodika vývoje Windows Phone aplikacíNěkteří vývojáři se často snaží našroubovat vývoj čehokoliv na již jednou vymyšlený postup a ten metodicky (až notoricky) dodržovat krok za krokem. Já osobně vidím v každé metodologii určitý smysl a snažím se naopak pro každý projekt použít to nejideálnější ze všech. V tomto článku bych chtěl obecně popsat fáze vývoje mobilních aplikací a jejich návaznost tak, je mně to funguje. (dotnetportal.cz)
Jak na platby pomocí PayPaluPayPal je asi nejznámější a celosvětově nepoužívanější řešení pro online platby. V tomto článku si ukážeme, jak používat REST API pro realizaci jednoduché platby. (dotnetportal.cz)
Entity Framework a vazba N:NPokud pro přístup k datům používáme Entity Framework, přesněji jeho variantu code first, mohli jsme se setkat s následujícím problémem s vazbou N:N. (dotnetportal.cz)
Materiály k přednášce Práce s daty v .NET FrameworkuZde jsou materiály k mé dnešní přednášce, která se týkala Entity Frameworku, Azure SQL Database a Azure Table Storage. (dotnetportal.cz)
Tvorba dokumentů pomoci Reporting Services Local ReportUkážeme si postup vytvoření jednoduché Webové ASP.NET aplikace, která bude pomoci tiskové sestavy vytvářet výstup dat do PDF. (dotnetportal.cz)
Co přinese C# 6.0?Ukázky Initializers and auto-properties, Primary constructors, Using static, Declaration expressions, Exception filters a Indexed members and element initializers. (dotnetportal.cz)
SQL Server Express User Instances a SQL Server Express LocalDBDatabáze Microsoft SQL Server kromě běžného víceuživatelského připojení umožňuje i speciální možnosti připojení pro jednouživatelský přístup (single-user mode), jsou to SQL Server Express User Instances a SQL Server Express LocalDB. (dotnetportal.cz)
Web API XML Serializer Při práci s aplikačním rozhraním preferuji formát JSON pro jeho srozumitelnost a úspornost. Přesto se občas hodí mít API nastavené i pro podporu formátu XML a plně tak podporovat content negotiation dle požadovaného typu. (dotnetportal.cz)
Použití SQl Server Compact ve Webové aplikaci Pokud ve webových aplikacích potřebujete uložit nějaká data do databáze, ale víte, že těchto dat nebude velké množství, můžeme použít embedded databázi SQL Server Compact 4.0. V tomto článku si na to ukážeme jednoduchý příklad. (dotnetportal.cz)
Nastavení buildu serveru pro VS 2015 (MSBuild v 14.0) Jak přinutit, aby TFS 2013 build server používal nový kompilátor, přesněji řečeno, aby Build Agent spustil kompilaci pomoci MSBuild v 14.0. (dotnetportal.cz)
Načtení asociovaného souboruJak aplikace při svém startu zjistí, že byla otevřena přes asociovaný soubor a má načíst jeho data. (dotnetportal.cz)
Nastavení detailního chybového výpisu v aspnet5 při 500 Internal Server Error Pokud publishujete aspnet5 webovou aplikaci do IIS na nějakém vzdáleném serveru, například na Microsoft Azure Web Apps, a máte chybu při vlastním startu aplikace, dostanete zobrazenou pouze nic neříkající Oops, 500 Internal Server Error hlášku. (dotnetportal.cz)
Jednoduchý scheduler v .NETuMáte nějaký složitější systém na zpracování velkého objemu dat a čas od času potřebujete vykovat nějakou automatizovanou údržbu – typicky smazat všechny položky starší než několika dní. Možností, jak toho dosáhnout, je hodně. Snažil jsem se vymyslet něco jednoduchého a efektivního. (dotnetportal.cz)
Digitální podepisování PDF souborů v C#Program v C#, který otevře již exitující PDF dokument, doplní do něj digitální podpis a soubor zase uloží. Vlastní program bude docela jednoduchý, ale tím si ukážeme jak přistupovat k PDF souborům z .NET kódu a také jak si vygenerovat testovací podpisový certifikát. (dotnetportal.cz)
Čeština v PdfSharpUTF-8 pomocí UTF-8. (dotnetportal.cz)
Zpracování několika formulářů na jedné stránceZpracování několika formulářů na jedné stránce - ASP.NET MVC. (dotnetportal.cz)
Visual Studio 2017, .net core a nový formát projektůNovinky ve Visual Studio 2017, .net core a nový formát projektů. (dotnetportal.cz)
Využití C# scripting (dotnetportal.cz)

Stránka se načítá ...