minipivovar.cz

Hledaný text:

Vyhledat

Výsledky vyhledávání pro text altair.blog:

Automatické verzování projektu v ASP.NET CoreTrendem při určování nových verzí je v současnosti sémantické verzování. To má význam zejména u knihoven a komponent, která jsou využívána v dalších aplikacích. V případě vývoje koncových aplikací nicméně může být lepší používat automatické generování verzí podle datumu. (altair.blog)
Vlastní rozumná politika hesel v ASP.NET IdentityASP.NET Identity je nástupce Membership a Role providerů z .NET 2.0. Obecně se jedná o úkaz pozitivní, nicméně jeho výchozí politika hesel je dosti pomýlená. Naštěstí ji lze poměrně snadno změnit a dokonce si napsat vlastní, lepší. (altair.blog)
Skripty pro rychlé vytváření VM a App Services v AzureJe k dispozici Azure CLI (Command Line Interface) a příkazová řádka na webu, Azure Cloud Shell. A v tomto shellu lze spouštět bashové skripty. Spravovat Microsoft cloud z Bashe může někomu připadat jako svatokrádež, ale mně se Azure CLI líbí moc. A rozhodně jsem s ním více mentálně kompatibilní než s jeho PowerShell verzí. (altair.blog)
Pár tipů pro konzolové aplikaceParsování argumentů pomocí NConsoleru. (altair.blog)
Automatické zapnutí a vypnutí digital signage na RPiVětšina standardních počítačů má funkci automatického zapnutí a vypnutí přímo v nastavení BIOSu/UEFI. Mají totiž nezávislé hodiny reálného času zálohované baterií. Raspberry Pi nic takového nemá. Čas si synchronizuje pomocí NTP z Internetu a jinak neví kolik je hodin. Neumí se tedy „probudit“. (altair.blog)
Screenly OSE: Digital signage na Raspberry Pi jednodušeReklamní a informační displeje všeho druhu - tomu se říká digital signage. Vytvářím teď jednu takovou věc pro svou veterinářku (resp. veterinářku mých psů, mne léčit nechce, že prej jsem antropomorfní) a zkoumal jsem, jak na to co nejsnáz. A objevil jsem projekt Screenly. (altair.blog)
MQTT server do kapsy: Mosquitto na Orange Pi ZeroNa IoT mi vadí hlavně to první písmenko - Internet. Nevidím důvod, proč by při budování „chytré domácnosti“ měla vnitřní komunikace být závislá na externí internetové službě - a na připojení k Internetu vůbec. Základem pro komunikaci (nejen) IoT komponent je protokol MQTT. Rozhodl jsem si tedy postavit vlastní MQTT server na bázi Orange Pi Zero, miniaturního počítače s ARM. (altair.blog)
ASP.NET na Raspberry PiKompletní průvodce ASP.NET na Raspberry Pi. (altair.blog)
Jak publikovat ASP.NET aplikaci na Linux pomocí SCP a Visual StudiaVypublikovat hotovou ASP.NET aplikaci na server přes FTP nebo Web Management Service je snadné: stačí ve Visual Studiu vytvořit publishing profil a klepnout na Publish. Ale co když chcete aplikaci nasadit na server s Linuxem, kde chcete použít SCP, třeba na Raspberry Pi z našeho seriálu? Je to možné, ale vyžaduje to trochu ručních zásahů do projektového souboru. (altair.blog)
Projekt AtropaLíbí se mi malé počítače, ASP.NET a jsem celkově zlé stvoření. Rozhodl jsem se tyto obory spojit a rozchodit na minipočítači Raspberry Pi nové ASP.NET 5 a udělat z něj wifi honeypot, který bude lákat z hloupých lidí jejich přihlašovací údaje. No a rozhodl jsem se postup dokumentovat a zveřejnit zde jako návod. (altair.blog)

Stránka se načítá ...