minipivovar.cz

Hledaný text:

kategorie: IoT a MQTT

MQTT server do kapsy: Mosquitto na Orange Pi ZeroNa IoT mi vadí hlavně to první písmenko - Internet. Nevidím důvod, proč by při budování „chytré domácnosti“ měla vnitřní komunikace být závislá na externí internetové službě - a na připojení k Internetu vůbec. Základem pro komunikaci (nejen) IoT komponent je protokol MQTT. Rozhodl jsem si tedy postavit vlastní MQTT server na bázi Orange Pi Zero, miniaturního počítače s ARM. (altair.blog)
Základní úvod do oblasti internetu věcí (IoT)Zkratka IoT se již téměř objevuje ve všech časopisech a médiích, hlavně ve spojení s tzv. inteligentní domácností. V bližší době by však mělo být nejvýraznější v automatizaci budov i v průmyslu. Dříve, než se detailněji zaměříme na IoT v oblasti automatizace, je dobré si připomenout základní informace. (https://automatizace.hw.cz)
IO-Link komunikace pomocí REST API a MQTTPro IO-Link zařízení a senzory byla navržena a publikována specifikace "JSON Integration for IO-Link" pro výměnu dat prostřednictvím JSON REST API a MQTT. Ta má umožnit jednotnou realizaci přímého napojení IO-Link senzorů a zařízení na cloudové služby. (https://automatizace.hw.cz)

Stránka se načítá ...