minipivovar.cz

Hledaný text:

kategorie: Azure a Cloud

Skripty pro rychlé vytváření VM a App Services v AzureJe k dispozici Azure CLI (Command Line Interface) a příkazová řádka na webu, Azure Cloud Shell. A v tomto shellu lze spouštět bashové skripty. Spravovat Microsoft cloud z Bashe může někomu připadat jako svatokrádež, ale mně se Azure CLI líbí moc. A rozhodně jsem s ním více mentálně kompatibilní než s jeho PowerShell verzí. (altair.blog)
Vlastní blog na WordPressuNasadit vlastní web do Azure je jednoduché, zvlášť pokud ho již máte naprogramovaný. Co když ale chcete něco hotového, třeba vlastní blog? Azure pro studenty v rámci DreamSparku nabízí možnost rozjet na několik kliknutí vlastní instalaci WordPressu, oblíbeného systému pro správu obsahu. (technet.com)
Data Factory dokumentaceData Factory dokumentace a videa. (microsoft.com) [zobraz česky]
Microsoft Azure File ServiceŘešením je nenápadná služba, která se jmenuje Azure Files a která dokáže v rámci Storage vytvořit sdílené síťové úložiště přístupné přes SMB 2.1 (a také REST, jako ostatní součásti Azure). (msdn.com) [zobraz česky]
Ping do AzureJak na ping do Azure. (msdn.com)
Windows Azure Mobile Service – table scriptsPokud potřebujete zpracovávat a kontrolovat informace posílané klientem Windows Azure Mobile Service, tak můžete využít skriptů na straně serveru napojených na jednotlivé akce CRUD tabulek. (msdn.com)
Windows Azure Storage a Shared Access SignaturesAzure umí takzvané Shared Access Signatures, tedy technologii, která umí přístup omezit operacemi nebo časově. (aspnet.cz)
Windows 8 a Windows AzureJednoduchý, ale zajímavý příklad ukazuje, jak je snadné vytvořit Windows 8 aplikaci s vazbou na data poskytovaná webovou službou běžící v cloudu Windows Azure (mohou ale být umístěna i kdekoliv jinde). Pro zpřístupnění dat se používá JSON/HTTP/REST prostřednictvím WebAPI v novém ASP.NET MVC 4. (microsoft.com) [zobraz česky]
Azure, Windows 8 a Netduino Plus 2Jak si vytvořit jednoduchý teploměr, který bude teplotu ukládat na Windows Azure a tu pak budeme zobrazovat v pravidelných intervalech na dlaždici Windows Store aplikace. (msdn.com)
Začínáme se SendGrid na Windows AzureVěděli jste, že jako Windows Azure zákazník, můžete snadno získat přístup k vysoce škálovatelné doručování e-mailů řešení, které integruje do aplikací na každém prostředí Windows Azure? Začínáme s SendGrid na Windows Azure je snadné. (msdn.com) [zobraz česky]
Jak si vytvořit virtuální počítač ve Windows AzureProstředí Windows Azure nabízí možnost běhu virtuálních počítačů. Jedná se o takzvané bezstavové virtuální počítače, které mohou být kdykoliv zresetovány do výchozího stavu, např. při hardwarové závadě. Předpokládá se totiž, že na nich poběží hlavně aplikace, např. webové anebo jiné. (msdn.com)

Stránka se načítá ...