minipivovar.cz

Hledaný text:

kategorie: C#

HangfireSnadný způsob zpracování na pozadí v aplikacích .NET a .NET Core. Není nutná žádná služba systému Windows ani samostatný proces. Podporováno trvalým úložištěm. Otevřený a zdarma pro komerční použití. (hangfire.io) [zobraz česky]
Html Agility Pack (HAP)HAP je HTML parser pro C# to read/write DOM a podporuje XPATH popřípadě XSLT. (https://html-agility-pack.net) [zobraz česky]
Co je nového v jazyce C# 8.0C# 8,0 se podporuje v .NET Core 3. x a .NET Standard 2,1. Další informace najdete v tématu Správa verzí jazyka C#. (microsoft.com)
Pár tipů pro konzolové aplikaceParsování argumentů pomocí NConsoleru. (altair.blog)
CsvHelper - zpracovaní CSV souborůZpracovaní CSV souborů (čtení a zápis). (github.io) [zobraz česky]
Serializace a Deserializace JSONThe quickest method of converting between JSON text and a .NET object is using the JsonSerializer. The JsonSerializer converts .NET objects into their JSON equivalent and back again by mapping the .NET object property names to the JSON property names and copies the values for you. (newtonsoft.com) [zobraz česky]
STUPID - Špatné praktiky vývoje softwaruJiž jsme si zmínili ty nejlepší praktiky pro vývoj softwaru, které sdružuje akronym SOLID. Podobně existuje i opačný akronym, STUPID, který naopak sdružuje špatné praktiky, chyby a antipatterny, které vedou k plýtvání časem i penězi. (itnetwork.cz)
Typový systém podruhé: Datové typyC# rozeznává dva druhy datových typů, hodnotové a referenční. (itnetwork.cz)
Úvod do testování softwaru v C# .NETTestování je vlastně takovým čtvrtým bodem osnovy výše, který by měl každý dobrý programátor znát, aby jeho práce za něco stála. (itnetwork.cz)
Přehled novinek v C# 7.0Novinky a vylepšení v C# 7.0 (microsoft.com) [zobraz česky]
C# 7.0 – Rychlý přehled novinekRychlý přehled novinek v C# 7. (microsoft.com)
Create shortcut on desktop C#Vytvoření zástupce na ploše. [zobraz česky]
Využití C# scripting (dotnetportal.cz)
Interaktivní vývoj v C#Interaktivní vývoj v C# video v češtině. (youtube.com)
Novinky v C#6Přehled novinek v C#6. (itnetwork.cz)
Roslyn C# a VB.NETKompilovaní a konverze C# a VB.NET. (azurewebsites.net) [zobraz česky]
Convert String to Hex and Hex to String in .NETConvert String to Hex and Hex to String in .NET (nullskull.com)
Reading and writing Unicode data in .NETReading and writing Unicode data in .NET (codeproject.com) [zobraz česky]
Čeština v PdfSharpUTF-8 pomocí UTF-8. (dotnetportal.cz)
Digitální podepisování PDF souborů v C#Program v C#, který otevře již exitující PDF dokument, doplní do něj digitální podpis a soubor zase uloží. Vlastní program bude docela jednoduchý, ale tím si ukážeme jak přistupovat k PDF souborům z .NET kódu a také jak si vygenerovat testovací podpisový certifikát. (dotnetportal.cz)
Vícerozměrná pole v C# .NETAčkoli to není tak časté, v programování se občas setkáváme i s vícerozměrnými poli a to zejména pokud programujeme nějakou simulaci (např. hru). (itnetwork.cz)
Vlastní číselný formát ve StringFormátování čísel v C#. (microsoft.com) [zobraz česky]
Custom Numeric Format StringsVolitelné formátování řetězce. (microsoft.com) [zobraz česky]
Vytvoření základní službu systému Windows v jazyce C #Spoustu odkazů ASP.NET pro webové služby. (codeproject.com) [zobraz česky]
Jednoduchý scheduler v .NETuMáte nějaký složitější systém na zpracování velkého objemu dat a čas od času potřebujete vykovat nějakou automatizovanou údržbu – typicky smazat všechny položky starší než několika dní. Možností, jak toho dosáhnout, je hodně. Snažil jsem se vymyslet něco jednoduchého a efektivního. (dotnetportal.cz)
Načtení asociovaného souboruJak aplikace při svém startu zjistí, že byla otevřena přes asociovaný soubor a má načíst jeho data. (dotnetportal.cz)
PDF Generator for .NET (C#)HTML-to-PDF Converter. (nrecosite.com) [zobraz česky]
Použití SQl Server Compact ve Webové aplikaci Pokud ve webových aplikacích potřebujete uložit nějaká data do databáze, ale víte, že těchto dat nebude velké množství, můžeme použít embedded databázi SQL Server Compact 4.0. V tomto článku si na to ukážeme jednoduchý příklad. (dotnetportal.cz)
Jak použít Office 365 pro posílání e-mailů?Jak použít Office 365 pro posílání e-mailů? (msdn.com)
Co přinese C# 6.0?Ukázky Initializers and auto-properties, Primary constructors, Using static, Declaration expressions, Exception filters a Indexed members and element initializers. (dotnetportal.cz)
Pokračování vlákna v .NET - Nerušíme pokračování úlohy (task)Úkoly v. NET TPL usnadňují přiřadit úkoly, které by měl běžet po dokončení určitého úkolu. (dotnetcodr.com) [zobraz česky]
Jak na platby pomocí PayPaluPayPal je asi nejznámější a celosvětově nepoužívanější řešení pro online platby. V tomto článku si ukážeme, jak používat REST API pro realizaci jednoduché platby. (dotnetportal.cz)
C# Internals – Method OverloadingMethod overloading, nebo-li přetěžování metod, jak se toto spojení překládá do češtiny je v .NET frameworku už od samého začátku. Přetěžování metod povoluje více metodám v rámci jednoho typu mít stejné pojmenování, pokud se jinak jejich signatura liší. Která metoda se za běhu vybere, záleží na overload resolution, což je systém vybírající nejvhodnější přetížení na základě předdefinovaných pravidel. (dotnetportal.cz)
Spouštení programu v .NET pod jiným uživatelem (RunAs)Potřebovali jste někdy volat z vaší aplikace jiný program, ale s nutností spuštění pod právy jiného uživatele (tj. jako RunAs). Já ano. Pro řešení tohoto problému jsem vytvořil třídu ProcessUtil. (dotnetportal.cz)
Odesílání emailových zpráv na základě šablonyPro odesílání emailové zprávy v .NETu slouží namespace System.Net.Mail a resp. hlavně jeho třídy MailMessage a SmtpClient. Obecný postup je, že pomoci třídy MailMessage nejprve vytvoříme vlastní zprávu a tu následně odešleme pomoci třídy SmtpClient. (dotnetportal.cz)
Vlastní konfigurační sekce v .NETPár příkladů konfiguračních sekcí z praxe (detaily lze dohledat například v dokumentaci na MSDN). (dotnetportal.cz)
Vlastní konfigurační sekce v .NETNedávno byl na dotNETportalu dotaz týkající se konfigurace a kromě Settings File byli zmíněné i vlastní konfigurační sekce (Configuration Sections). Přestože jsem je za ta léta použil již hodně krát, uvědomil jsem si, že jsem o nich ještě nepsal. Nyní se to pokusím napravit. (dotnetportal.cz)
Google Data API (GData) Google Data API (GData) - nastavení a použití. (cgeers.com) [zobraz česky]
SqlFileStream z SQL Serveru FILESTREAM DataUkázka SqlFileStream z SQL Serveru FILESTREAM Data. Příklad PhotoLibrary. (tallan.com) [zobraz česky]
WebDriver a C# Video s postupem vytvoření web driveru. (youtube.com)
Dictionary - příkladyUkázky použití Dictionary v C#. Jak třídit Dictionary je na odkazu: http://www.dotnetperls.com/sort-dictionary (dotnetperls.com) [zobraz česky]
Kolekce v .NET – Teorie a rozhraníKolekce patří bezpochyby k jedné z nejpoužívanějších součástí .NETu, i přesto jejich možnosti nebývají využívány ani z poloviny a princip jejich fungování často zůstává zahalen tajemstvím. (programujte.com)
Jak zjednodušit testy s buildery testovacích datDlouhý a nepřehledný setup může zabít vaše testy. Čím delší setup, tím hůř se test čte a tím víc je náchylný na rozbití při nesouvisejících změnách. Buildery testovacích dat jsou užitečná pomůcka, která pomáhá setup testu zjednodušit. (kolman.cz)
Jak správně pojmenovat testMůže se to zdát jako nepodstatná banalita, ale není. Správná metoda pojmenovávání testů zlepší čitelnost testů a pomáhá psát čistší kód. Názvy vašich testů prozrazují, jaký máte přístup k testování. (kolman.cz)
Čtvercová a široká dlaždice v jedné šabloněPokud dáte uživateli tu možnost, tak si může vybrat mezi čtvercovou a širokou dlaždicí. Obě velikosti dlaždic mohou být "živé". Jak ale poznáte, kterou šablonu pro dlaždici použít? Vlastně to řešit ani nemusíte. (msdn.com)
Programovací jazyk C#Podrobný popis jazyka C#. Autor Marek Běhálek. (cs.vsb.cz)
Paměťový model v C# - teorie a praxePřiřazení hodnoty proměnné je triviální operace používaná zcela bez přemýšlení. Pod povrchem se ale mohou dít poměrně zajímavé věci. Co když ke stejné proměnné přistupuje jiné vlákno kódu? Co když kompilátor v rámci optimalizace přehodí pořadí provádění operací? Článek je určen pro mírně pokročilejší vývojáře. (microsoft.com) [zobraz česky]
Windows App Store - Životní cyklusWindows 8 se mění, jak a kdy aplikace běží, a budete chtít pochopit nuance nového životního cyklu aplikace, takže si můžete vytvořit aplikace, které budou reagovat tak, jak by v každém bodě. Aplikace, které se shodují s Microsoft Management životního cyklu pokynů nabídnout lepší zážitek pro uživatele, zejména na malých zařízeních, kde je odůvodněn paměti a baterie zachování. (microsoft.com) [zobraz česky]
Export XML do stringu s encodingem UTF8 v hlavičcePokud máme XML dokument v objektu XElement nebo XDocument a převedeme ho do textové reprezentace pomoci metody ToString(), není do výpisu zahrnuta hlavička xml dokumentu. (blog.imp.cz)
Ošetření délky zprávy při zápisu do EventLoguPokud v aplikaci zapisujeme nějakou událost do aplikačního EventLogu měli by jsme mít na paměti, že velikost zapisované zprávy je omezená (*). Pokud zapisujeme jen nějakou kratičkou zprávu není toto problém, pokud se ale jedná o složitěji generovanou zprávu nebo report po dokončení nějakého zpracování je potřeba toto nějakým způsobem ošetřit. V tomto příspěvku uvedu jeden z možných způsobů. (blog.imp.cz)
Změna sémantiky cyklu foreach v C# 5.0Před nedávnem vyšla veřejná beta verze produktů Visual Studio 11, .NET 4.5, C# 5.0 a už je tedy v celku jasné jaké nové funkce v těchto produktech budou a které nebudou. Nová verze jazyka C# 5.0 bude obsahovat kromě “velkých funkcí”, což je samozřejmě async/await a caller info attributes (u kterých se mi mimochodem vůbec nelíbí jak jsou do jazyka “dolepeny” - vlastní užitečnost této funkce ale nezpochybňuji), i nějaké ty menší. Jednou z těch menších je fix sémantiky foreach cyklu. (blog.imp.cz)
C# Hodnotové typyV jazyku C# máme referenční a hodnotové datové typy. Zatímco u referenčních typů se lokální proměnná nebo field pouze odkazuje na nějaký objekt (nebo má hodnotu null), u hodnotových typů je v proměnné nebo fieldu přímo vlastní hodnota. Při přiřazení hodnotového typu se hodnota kopíruje, u referenčních typů se kopíruje pouze odkaz, více proměnných se pak může například odkazovat na stejný objekt. (blog.imp.cz)
Windows Identity Foundation (WIF) v .NET 4.5S příchodem .NET Frameworku 4.5 vyjde i nová verze technologie Windows Identity Foundation (WIF). Zatímco verze WIF 1.0 je k dispozici jako samostatný instalační balíček, který obsahuje assembly Microsoft.IdentityModel.dll pro .NET 3.5 nebo 4.0, verze WIF 4.5 je nyní kompletně integrována do .NET Frameworku 4.5. Koukneme se na rozdíly v architektuře a v API. (blog.imp.cz)
Jak zjistit začátek a konec letního času?Operační systém Windows již několik verzí zpět obsahuje podporu pro změnu letního a standardního času. Pokud by jsme tedy ve své aplikaci potřebovali využít informace týkajících se změny na letní čas (daylight saving time – DST), je možné je získat přímo ze systému. (blog.imp.cz)
Princip async/await z jazyka C# 5.0V tomto článku si na velmi jednoduchém příkladu vysvětlíme princip vykonávání kódu používající novou syntaxi jazyka C# 5.0 async/await. (blog.imp.cz)
Korektní implementace tříd odvozených z ExceptionPokud například v nějaké knihovně implementujeme veřejné třídy pro vlastní výjimky, měli by tyto třídy být implementované jako serializovatelné objekty. Obecně totiž nemusíme vědět, zda se nevyskytne případ, kdy exception objekt bude muset překročit hranici aplikační domény a pak by chybná implementace vadila. (blog.imp.cz)
LINQ part 1 - Nové prvky v C#Tímto chci začít seriál o C # 3.5 a LINQ. Myslím si, že článků, blogů o LINQ je na webu víc než dost (i když toto je možná první v češtině), tak nebudu se zapojovat do reklamní kampaně Microsoftu a nezačnu zde psát tutorialy na LINQ krok za krokem. (aspnet.sk) [zobraz česky]
Přihlášení uživatele přes MySQL databázi v C#Jednoduchý login pomocí MySQL databáze. Určitě mnohým z vás, kteří nevědí jak na to, pomůže při práci. (itnetwork.cz)
Spouštění programů po startuJistě vás napadlo, že by bylo hustodémonsky­megapřísné, kdyby se váš program spouštěl po startu. Né takové to přesunutí do šložky po spuštění ale přívětivý checkbox, který by toto nastavoval. (itnetwork.cz)
Jak zabijet proces Windows UpdatePokud jste vlastníky operačního systému Windows, určitě se vám již několikrát stalo, že se počítač restartoval s hláškou "Aktualizace byly úspěšně nainstalovány". V prvních chvílích panika a strašný agresivní řev. Poté přemýšlení co jsem měl otevřené, o co jsem přišel. (itnetwork.cz)
DateTime v C# - ukázky formátováníPro práci s datem a časem slouží v .NET frameworku třída DateTime. Použijeme ji jako datový typ pro uložení data nebo času. Když se zamyslíme nad pojetím data a času, tak vše je v podstatě čas, uběhnutý od nějakého počátečního bodu. Proto Microsoft zvolil jeden společný typ pro datum i pro čas. Třída je poměrně chytrá a má mnoho užitečných vlastností a metod. V9ce http://msdn.microsoft.com/en-us/library/8kb3ddd4.aspx (csharp-examples.net) [zobraz česky]
C# XElementXElement analyzuje XML. To vám umožní odstranit spoustu starého kódu a vyloučit chyby a překlepy. Příklad XElement z LINQ. Používáme ho k načtení XML dokumentu. (dotnetperls.com) [zobraz česky]
Vytvoření a použití C# DLLSestavení nebo dynamické propojení knihovny (DLL) (microsoft.com) [zobraz česky]
Jak je to s cestami a adresamiV tomto díle našeho seriálu se podíváme na adresy a cesty v ASP.NET aplikacích. Řekneme si, jak zjistit absolutní URL aplikace, i cestu ve filesystému k jejím souborům (dotnetportal.cz)
Jak na dlouhotrvající úlohyObčas potřebujeme ve webových aplikacích provádět dlouhotrvající úlohy, které se nevejdou do jednoho HTTP požadavku. V tomto článku si ukážeme jeden z možných přístupů k řešení tohoto problému (dotnetportal.cz)
Odstranění více položek ze seznamuImplementace funkce RemoveIf má jeden problém. Tento problém se týká výkonnosti u větších seznamů (dotnetportal.cz)
DbEntities() Nevolejte new DbEntities() na tisíci místech (dotnetportal.cz)
Windows Services - Zaslání příkazuPokud jste někdy používali SQL Server, víte, že přichází s malým ovládacím programem, který vám umožní spustit a zastavit službu SQL Server. Malý program, který dělá to samé s vaší službou (arcanecode.com) [zobraz česky]
Windows Services - Správa služby z jiné aplikacePokud jste někdy používali SQL Server, víte, že přichází s malým ovládacím programem, který vám umožní spustit a zastavit službu SQL Server. Malý program, který dělá to samé s vaší službou (arcanecode.com) [zobraz česky]
Event Logging – Ukázka použitíNaštěstí Windows má vestavěný způsob, jak sledovat zprávy, které generuje aplikace, tzv. Event Log (arcanecode.com) [zobraz česky]
Event Logging – Vymazání protokolu událostíNaštěstí Windows má vestavěný způsob, jak sledovat zprávy, které generuje aplikace, tzv. Event Log (arcanecode.com) [zobraz česky]
Event Logging - Čtení z protokolu událostíNaštěstí Windows má vestavěný způsob, jak sledovat zprávy, které generuje aplikace, tzv. Event Log (arcanecode.com) [zobraz česky]
Event Logging – Zápis do protokolu událostíNaštěstí Windows má vestavěný způsob, jak sledovat zprávy, které generuje aplikace, tzv. Event Log (arcanecode.com) [zobraz česky]
C# a Windows Sharepoint Services (WSS)Ukázka jak se připojit C# pomocí služby Windows SharePoint Services (stratos.me) [zobraz česky]
7-Zip TutorialProgramovaní s knihovnou 7-Zip (dotnetperls.com) [zobraz česky]
7-ZipUkazky příkazové řádky programu 7-Zip (dotnetperls.com) [zobraz česky]
USB knihovna pro .NETKnihovna pro práci s USB portem (icsharpcode.net) [zobraz česky]
libusb-win32Port pro USB knihovnu (sourceforge.net) [zobraz česky]
Práce se zařízeními USBUSB zařízení jsou dnes všudypřítomné, ale stále není nativní podpora v rámci. NET knihovny, aby se s nimi dalo pracovat. Vytvoření NET software pro provoz na PC připojeného k USB zařízení (developerfusion.com) [zobraz česky]
Knihovny napsané v jazyce C # s plným zdrojovým kódemC# knihovna obsahuje kompletní zdrojové kódy z příkladu (about.com) [zobraz česky]
IndexOf StringPříklady použití IndexOf String (dotnetperls.com) [zobraz česky]
SqlClient TutorialSqlClient dokunetnace (dotnetperls.com) [zobraz česky]
Třída CultureInfoCultureInfo Class (microsoft.com) [zobraz česky]
Převod dokumentů do PDF Snadný způsob převodu dokumentů do PDF formátu (codeproject.com) [zobraz česky]
Regulární výrazy v praxiRegulární výraz mými slovy je určitá sestava, jak by měl řetězec vypadat. Ti kteří toto neznají pod svým pravým názvem již možná samotnou funkci použili. Nejčastějším používáním je u SEO friendly URL respektive při editaci htacces (vit-stekly.cz)
SmtpClient – třídaTřída SmtpClient pro odesílání emailů (microsoft.com)
Formátování řetězce (String) pro celá čísla (Int)Celá čísla mohou být ve formátu NET v mnoha ohledech. Můžete použít statickou metodu řetězecového formátu nebo metodu instance. Na základě příkladů ukazuje, jak sladit čísla (s mezerami nebo nulami), jak formátovat záporná čísla, nebo jak to udělat vlastní formátování, jako je telefonní čísla (csharp-examples.net) [zobraz česky]
Image Processing pro .NETZpracování obrazků a fotografií (bobpowell.net) [zobraz česky]
Převod HTML tagů na textConvert HTML to Plain Text (codeproject.com) [zobraz česky]
Využívání regulárních výrazů v SQL Server pomocí integrace CLRHarnessing Regular Expressions in SQL Server using CLR Integration (c-sharpcorner.com) [zobraz česky]
CLR Trigger pro SQL Server 2008 pomocí C #.Create your first CLR Trigger for SQL Server 2008 using C# (c-sharpcorner.com)
UrlRewritingNet.UrlRewrite - dokumentaceDokumentace UrlRewritingNet.UrlRewrite (urlrewriting.net) [zobraz česky]
Odkaz na objekt není nastaven na instanci objektuOdkaz na objekt není nastaven na instanci objektu (builder.cz)
Poznáváme C# a Microsoft. NETPoznáváme C# a Microsoft. NET (zive.cz)
Poznáváme C# a Microsoft. NET - 74. díl – LokalizaceZákladní třídy, které s touto problematikou souvisí a se základní použití třídy ResourceManager (zive.cz)
Globalizace a lokalizace aplikacíGlobalizace - která je tématem této části - znamená, že vaše aplikace funguje korektně v libovolném prostředí (tedy i pod operačním systémem s jiným jazykem a lokálním nastavením) a také se podle tohoto nastavení chová (tomasp.net)
Zvýraznění aktivního prvku na formulářiSpočívá v tom, že když je formulářový prvek aktivní, tak změní svoji barvu pozadí (jantucek.cz)
Ověření, jestli seznam pole není prázdný (na straně klienta)How do I validate that a list box is not empty (client side) (stackoverflow.com) [zobraz česky]
Ovládání LED panelu Sigma ASC 105Sigma ASC 105 je LED panel, který se dá lacino koupit v Makru. Za cenu okolo 2500 Kč se může pochlubit schopnostmi, kterými jinak disponují zařízení s několikanásobnou cenou (aspnet.cz)
Návrh uživatelského rozhraní v desktopových aplikacíchDoporučené postupy a běžné praktiky při vytváření uživatelského rozhraní desktopových aplikací převážně ve Windows Forms (dotnetportal.cz)
Jak na dlouhotrvající úlohyObčas potřebujeme ve webových aplikacích provádět dlouhotrvající úlohy, které se nevejdou do jednoho HTTP požadavku. V tomto článku si ukážeme jeden z možných přístupů k řešení tohoto problému (dotnetportal.cz)
Programování Windows ServicesServices (služby) jsou jedním ze základních stavebních kamenů programování pro systémy Windows. V článku se budu věnovat jak obecným principům a doporučením, tak konkrétním implementačním postupům (dotnetportal.cz)
C# DateTime FormatC# DateTime Format (dotnetperls.com) [zobraz česky]
Jak vytvořit svůj vlastní RSS ReaderHow to create your own RSS Reader (cstruter.com) [zobraz česky]
Vytvořit vlastní RSS Reader v C #Creating your own RSS Reader in C# (dreamincode.net)
Jak převést do požadovaného formátu DateTime?how to convert DateTime.Now into desired format? http://www.dotnetspider.com/forum/23642-how-convert-datetime.now-into-desired-format.aspx (microsoft.com) [zobraz česky]
DateTime formát pro název souboruC# DateTime for Filenames (dotnetperls.com) [zobraz česky]
Řazení podle priorityA Priority Queue in C# (codeproject.com) [zobraz česky]
Řazení podle priorityPriority Queue in C# (gutgames.com) [zobraz česky]
Poslat data pomocí WebRequest Ukázka použití WebRequest (microsoft.com) [zobraz česky]
C# StringWriterC# StringWriter (dotnetperls.com) [zobraz česky]
Thread - Paralelní programování (vlákna) v C#Vlákna v C# (programujte.com)

Stránka se načítá ...