minipivovar.cz

Hledaný text:

kategorie: XAML, WPF a Silverlight

Co všechno musíte vyřešit při psaní WPF aplikaceProti Windows Forms je to opravdu obrovský skok kupředu. Ale to ještě neznamená, že při tvorbě aplikace založené na WPF nemůžete dostat osypky a že vás nečekají bezesné noci. (kolman.cz)
Badge TilesDlaždice vám poskytuje dvě vrstvy, na které můžete vypisovat informace. Základní vrstva je určena pro komplexní informace a stará se o ni objekt TileUpdateManager a obsah na dlaždici je řízen pomocí šablon. (msdn.com)
XAML – jak na stylyÚvodu do práce se styly ve WPF. (msdn.com) [zobraz česky]
MVVM ve WPF a SilverlightuToto je první díl seriálu, který se zabývá použitím MVVM design patternu při návrhu WPF a Silverlight aplikací. Tento seriál je nejvíce určen pro ty, kteří již někde zaslechli nebo si přečetli, že něco jako MVVM (Model-View-ViewModel) existuje a chtějí více vědět jak správně podle tohoto vzoru “kódovat”. (blog.imp.cz)
Různé možnosti validace dat v SilverlightZkontrolovat správný vstup od uživatele je docela důležitá část nejen business aplikací. Ačkoliv v Silverlightu je pro validaci dat připravená podpora, není tato problematika úplně jednoduchá. V tomto příspěvku se podíváme na jednotlivé možnosti jak zajistit, aby Silverlight control provedl ověření vstupu (Data Validation) a zobrazil uživateli požadovanou chybovou zprávu. (blog.imp.cz)
Drag & Drop v SilverlightNedávno jsme do Silverlight aplikace potřebovali doplnit podporu pro operaci Drag & Drop položek z DataGrid controlu do TreeView. Zjistil jsem, že to není v Silverlight vůbec jednoduchá záležitost. Proto jsem se rozhodl udělat na to demo aplikaci, jejíž zdrojový kód popíši. (blog.imp.cz)
Jazyk XAML nejen pro WPF a SilverlightJazyk XAML je nejvíce spojován s technologiemi WPF, Silverlight a pak ještě Windows Workflow Foundation 4.0. Zatímco u prvních dvou zmiňovaných technologiích se používá pro deklarativní popis uživatelského rozhraní, u třetí se používá pro definici modelovaných workflow procesů. O těchto technologiích ale dnes řeč nebude. XAML je totiž samostatný jazyk, který nemusí být využíván výhradně s těmito technologiemi, ale naopak ho můžeme použít i v podstatě libovolně kdekoliv jinde. (blog.imp.cz)
Ošetřování chyb ve WCF a SilverlightV každé Silverlight aplikaci musíme zpravidla nějakým způsobem řešit ošetřování chyb vznikajících na serverové straně při volání operací WCF služby. V tomto článku se nebudu rozepisovat o tom jak ošetřování chyb ve WCF funguje a jaké jsou obecně možnosti a způsoby řešení, jen dodávám, že se celkově nejedná o triviální problém (v Silverlightu jsme navíc omezeni například tím, že výjimky nelze serializovat apod.) Místo toho zde předložím jeden způsob, který v poslední době docela úspěšně používám. (blog.imp.cz)
Zobrazování všech chybových zpráv v Silverlight ValidationToolTipPokud v Silverlight aplikaci používáte validaci dat pomoci interface IDataErrorInfo nebo INotifyDataErrorInfo, je zde možné pro jednu vlastnost nastavit najednou více chybových zpráv (například že heslo je krátké a že zároveň neodpovídá požadovaným zásadám pro tvorbu hesel). Možná jste si ale všimli, že v takovém případě standardní kontroly ve validačním tooltipu zobrazují pouze chybu jedinou (tu první). (blog.imp.cz)
WPF TutorialWPF krok za krokem (wpftutorial.net) [zobraz česky]
Programové přidání WPF controluWPF a práce s dynamickým prvkem (arcanecode.com) [zobraz česky]
Úvod do Windows Presentation Foundation (WPF)Úvod do Windows Presentation Foundation. Co to vlastně je Windows Presentation Foundation? Jaké má výhody oproti starší technologii Windows Forms? Co je to jazyk XAML? (dotnetportal.cz)

Stránka se načítá ...