minipivovar.cz

Hledaný text:

kategorie: Visual Studio

Adding support for VisualStudio 2022 to your extensionI published my first VisualStudio extension on 26th February 2018. It was initially created for Visual Studio 2017, but a few months later Visual Studio 2019 came out and I needed to support it as I was one of the beneficent. The migration was straightforward (github.io) [zobraz česky]
Jak publikovat ASP.NET aplikaci na Linux pomocí SCP a Visual StudiaVypublikovat hotovou ASP.NET aplikaci na server přes FTP nebo Web Management Service je snadné: stačí ve Visual Studiu vytvořit publishing profil a klepnout na Publish. Ale co když chcete aplikaci nasadit na server s Linuxem, kde chcete použít SCP, třeba na Raspberry Pi z našeho seriálu? Je to možné, ale vyžaduje to trochu ručních zásahů do projektového souboru. (altair.blog)
VS Code / VS Codium - set colorsNastavení barvev v programu VS Code / VS Codium. (readthedocs.io) [zobraz česky]
GIT - Připojení k projektům v Team ExploreruTeam Explorer připojuje sadu Visual Studio k úložištím verzí Team Foundation (TFVC) a k projektům hostovaným v Azure DevOps Services nebo v místní Azure DevOps Server (dříve označované jako TFS). Můžete spravovat zdrojový kód, pracovní položky a sestavení. (microsoft.com)
Prostředí Git v aplikaci Visual StudioGit je teď výchozím prostředím pro řízení verzí v aplikaci Visual Studio 2019. Od verze 16,6jsme pracovali na vytvoření sady funkcí a na základě vašich názorů na ni se bude iterace provádět. Nové prostředí Git je ve výchozím nastavení zapnuté pro všechny s vydáním verze 16,8. (microsoft.com)
Co je nového v rozhraní .NET Framework 4.5 až 4.8Shrnutí klíčových nových funkcích a vylepšení v následujících verzích rozhraní .NET Framework 4.8 , 4.7.2 , 4.7.1, 4.7 , 4.6.2 , 4.6.1 , 4.6 , 4.5.2 , 4.5.1 a 4.5. (microsoft.com)
Publikování ve Visual Studiu 2019Publikování ve Visual Studiu 2019 (microsoft.com) [zobraz česky]
Novinky v sadě Visual Studio 2019Tady je podrobný rekapitulace toho, co je nového v sadě Visual Studio 2019. (microsoft.com)
Targeting .NET FrameworkVšechny .NET Frameworky ke stažení. (microsoft.com) [zobraz česky]
Visual Studio 2017Novinky v sadě Visual Studio 2017 - Nebývalá produktivita pro všechny vývojáře, aplikace a platformy - https://www.visualstudio.com/cs/vs/whatsnew/ (visualstudio.com)
NUnit testovaní a testovaní Videa a tutoriály pro NUnit testovaní a testovaní. (artofunittesting.com) [zobraz česky]
Microsoft .NET Framework 4.6.2Instalace Microsoft .NET Framework 4.6.2 (microsoft.com) [zobraz česky]
Visual Studio 2017, .net core a nový formát projektůNovinky ve Visual Studio 2017, .net core a nový formát projektů. (dotnetportal.cz)
Visual Studio 2017 RCNovinky ve Visual Studio 2017 RC. (visualstudio.com) [zobraz česky]
Visual Studio 2015 Update 2Novinky Visual Studio 2015 Update 2. (visualstudio.com)
Novinky v C# 6.0 a kejkle s RoslynemJaké zásadní novinky přináší nová verze jazyka C# 6.0. Také se zmíním o novém compileru Roslyn a připíšu některé tipy s ním související. (miroslavholec.cz)
Úvod do vývoje pro Office 365Office 365 a Office 2013/2016 s sebou nesou nový aplikační model, který vám umožní využít znalosti z webového vývoje a nabídnout svou aplikaci obrovské základně uživatelů Office. (msdn.com)
Nastavení detailního chybového výpisu v aspnet5 při 500 Internal Server Error Pokud publishujete aspnet5 webovou aplikaci do IIS na nějakém vzdáleném serveru, například na Microsoft Azure Web Apps, a máte chybu při vlastním startu aplikace, dostanete zobrazenou pouze nic neříkající Oops, 500 Internal Server Error hlášku. (dotnetportal.cz)
Nastavení buildu serveru pro VS 2015 (MSBuild v 14.0) Jak přinutit, aby TFS 2013 build server používal nový kompilátor, přesněji řečeno, aby Build Agent spustil kompilaci pomoci MSBuild v 14.0. (dotnetportal.cz)
ALM Camp - videa v češtiněPřed pár dny jsme pořádali ALM Camp – seminář o životním procesu sw aplikací, imagekde Michael Juřek ukazoval mnoho praktických demo příkladů. Většinu z nich jich již v minulosti nahrál na mstv.cz a jsou nyní převedena na Channel 9. Protože stále mnoho vývojových týmů využívajících Visual Studio řeší jak nasadit a začít používat tyto technologie, vybral jsem několik nejzajímavějších praktických ukázek v češtině. (msdn.com)
Visual Studio Community 2013Visual Studio 2013 zdarma. (visualstudio.com)
Příjemné drobnosti ve Visual Studio 14Novinky pro Visual Studio 14. (msdn.com)
Další generace .NET – ASP.NET vNextVše co přináší ASP.NET vNext. (msdn.com) [zobraz česky]
Visual Studio “14” CTPPro nedočkavé testery máme k dispozici CTP verzi připravované verze Visual Studio. (msdn.com)
Visual Studio – Auto HistoryVisual Studio, které se snaží vyplnit prostor mezi současnou verzí Vašeho zdrojového kódu a verzí v repozitáři. Stalo se Vám někdy, že jste napsali kus kódu, dostali se do slepé uličky a chtěli se vrátit na původní cestu? Pak možná najdete uplatnění v tomto nástroji. (dotnetportal.cz)
Visual Studio 2013 video sérieMichael Juřek pro vás připravil sérii screencastů, která vás provede nejžhavějšími novinkami ve Visual Studiu 2013 a poskytne praktické ukázky jejich využití v každodenním životě vývojáře. (msdn.com)
Používání GITu ve Visual Studiu 2013Visual Studio 2013 přišlo mimo jiné s novinkou v podobě nativní podpory pro verzovací nástroj Git. V dnešním článku si Git zběžně představíme, podíváme se na jeho integraci do TFS 2013, a na jednoduchém scénáři si ukážeme, jak ho prakticky využít v projektu ve Visual Studiu 2013 IDE. (msdn.com)
Nástroje a techniky pro. NET profilováníPopis sady nástrojů a techniky pro .NET profilování. (microsoft.com) [zobraz česky]
Novinky pro ASP.NET a Web Tools ve Visual Studio 2013 Novinky pro ASP.NET a Web Tools ve Visual Studio 2013. Poznámky a ukázky. Další zde: http://blogs.msdn.com/b/webdev/archive/2013/10/17/announcing-release-of-asp-net-and-web-tools-for-visual-studio-2013.aspx (asp.net) [zobraz česky]
Sando Code Search ToolFultextové vyhledávání pro Visual Studio. (microsoft.com) [zobraz česky]
Visual Studio 2013Přehled novinek ve Visual Studiu 2013. (aspnet.cz)
SSL průchod WCF nebo Transport přes obyčejný HTTPZískání pověření uživatelského jména předávaný prostřednictvím protokolu HTTP. Další zde: http://weblogs.asp.net/srkirkland/archive/2008/02/20/wcf-bindings-needed-for-https.aspx (hackedbrain.com) [zobraz česky]
Jak přidat do projektu nový soubor při instalaci NuGet balíčku Poprvé jsem byl postaven před nutnost napsat instalační skript pro NuGet balíček. Chtěl jsem úplně triviální věc – přidat do projektu link na několik souborů a nastavit jim vlastnost "Copy to Output Directory" na "Copy if newer". Nešlo to úplně tak hladce a proto si zde o tom ublogávám. (kolman.cz)
Visual Studio 2012 - Sdílení kódu pomocí Portable LibrariesPokud máte nějakou část kódu, kterou chcete sdílet mezi více typy aplikací (serverový kód, desktop, Window Store aplikace pro Windows 8, Windows Phone apod.), určitě uvítáte tzv. Portable Libraries ve Visual Studiu 2012. Tyto knihovny lze totiž referencovat z různých typů projektů. (msdn.com)
Rozvoj a nasazení Windows Azure Cloud Services pomocí Visual StudioWindows Azure SDK pro. NET má za sebou dlouhou cestu od svého prvního vydání. Funkčnost byla pravidelně přidán jako na platformě Windows Azure a souvisejících nástrojů vyvinul, jako je přidávání Windows Azure cloud služeb projekty do jakéhokoliv projektu Web App, ASP.NET MVC verze 3 a 4 podpora projektů, a výrazně zjednodušené publikování zkušeností. (microsoft.com) [zobraz česky]
Visual Studio PackagePsal jsem příspěvek jak tvořit doplněk do Visual Studia. Nyní po několika úpravách našeho vlastního doplňku bych se k tomuto tématu vrátil a popsal několik dalších funkcí a postřehů, které se můžou hodit při tvorbě doplňku. (blog.imp.cz)
Visual Studio 2012 – Kompletní přehled novinekInformace o nových funkcích a vylepšeních v Visual Studio 2012 najdete v následujících částech tohoto tématu a tématech, se kterými jsou propojeny: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/vstudio/bb386063.aspx (msdn.com)
CRM Solution ManagerCRM Solution Manager je AddIn pro Visual Studio 2010 a 2012, který umožňuje vytvářet, upravovat a publikovat své Microsoft Dynamics CRM 2011 webové zdroje přímo z Visual Studia. (crmsolutionmanager.com) [zobraz česky]
Novinky ve Visual Studiu 2012 pro webové vývojářePodrobný popis novinek ASP.NET ve Visual Studiu 2012. (microsoft.com) [zobraz česky]
Barevné schéma Visual Studia 2012Brian Chavez napsal nástroj, který vám umožní upravit si barevné schéma Visual Studia dle libosti. Další je například zde: http://visualstudiogallery.msdn.microsoft.com/366ad100-0003-4c9a-81a8-337d4e7ace05 (bitarmory.com) [zobraz česky]
Vývoj aplikací pro Windows Store pomocí sady Visual Studio 2012Microsoft Visual Studio 2012 je sada nástrojů, kterou můžete používat k vytváření, kódování, ladění, lokalizaci, vytváření balíčků a nasazování aplikací pro Windows Store ve Windows. Microsoft Visual Studio vám zkrátka pomůže se vším, co budete potřebovat, pokud chcete vyvíjet aplikace pro Windows Store. (microsoft.com) [zobraz česky]
Novinky v ASP.NET 4.5 a Visual Web Developer 11 Co je nového v ASP.NET 4.5 a Visual Web Developer 11 Beta (asp.net) [zobraz česky]
Top funkce ve Web Pages 2Novinky a nejdůležitější funkce ve Web Pages 2 (asp.net) [zobraz česky]
Vizualizace kódu ve Visual Studiu 11Vizualizace kódu v novém Visual Studiu 11 (msdn.com) [zobraz česky]
Studio StylesVytváření a sdílení barevných schémat pro Visual Studio (studiostyl.es) [zobraz česky]
Visual Studio 11 RC v kontextuVše o chystaném Visual Studiu 11 (hanselman.com) [zobraz česky]
SQL Server Compact ToolboxSQL Server Compact 3.5 a 4.0 Toolbox doplněk pro Visual Studio 2010 (microsoft.com) [zobraz česky]
MZ-ToolsMZ-Tools umožňuje psát kód, najít kód, navrhnout formuláře, dokumentovat aplikací a posoudit jejich kvalitu mnohem rychleji, než to děláte dnes. To vám ušetří drahocenný čas (mztools.com) [zobraz česky]
Rozšíření pro Visual Studio Všechna zde zmiňovaná rozšíření jsou k dispozici zdarma (aspnet.cz)
Představujeme SQL Server Compact 4.0, Next Gen Embedded databázePředstavujeme SQL Server Compact 4.0, Next Gen Embedded databáze (msdn.com) [zobraz česky]
SQL Server Compact 4V posledních letech si vydobyla velkou popularitu databáze SQLite, a to především díky své nenáročnosti a možnosti „přibalit“ ji k aplikaci a využít jako embedded SQL. I Microsoft má podobnou databázi, kterou lze využít ve spojení např. s IIS či pro desktopové aplikace, nazývanou SQL Server CE (root.cz)

Stránka se načítá ...